Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alexandra Tydings (Afrodita)

 

alex.jpgJméno: Alexandra Huntingdon Tydings

Narozena: 15. prosince 1972

Rodinný stav: vdaná, manžel Ben Luzzatto

Rodina: 4 sestry a 1 bratr

Původ: Washington D.C., USA

Bydliště: Washington D.C., USA

Výška: 5' 7" (1,70 m)

Děti: dcery Ruby (17. června 2004) a Emerson (4. června 2006)

 

Alexandra Tydings (leckdy přezdívaná Alex, Al, Liex, či Aeysha) se narodila 15. prosince 1972 ve Washingtonu jako jedno z šesti dětí. Její dědeček byl senátor za stát Maryland – Miliard Tydings, Alexandra ale neměla možnost ho poznat, protože zemřel ještě před jejím narozením. První herecká příležitost se Alex naskytla v 11-ti letech, kdy hrála v představení Isadora – hru představil královský balet v Kennedy Center. Přivydělávala si venčením psů, nebo jako recepční, modelka, hosteska a také jako zpěvačka ve skupinách Annabelle Kickbox a She's Seen You Naked. Nejvíce ji ale zaujalo herectví, na které se tudíž soustředila. Po ukončení střední soukromé školy Sidwell Friends School si Alexandra jako vysokou školu zvolila soukromou Brown University. Zde v roce 1993 úspěšně odpromovala ve svém oboru Moderní kultura a média, jehož zaměření se dotklo i témat feminismu a marxismu. Poté se vydala do Los Angeles, kde chtěla prorazit jako herečka. Do světa showbusinessu pronikla filmem The Sunchaser, kde si zahrála po boku Woodyho Harrelsona. V roce 1996 přijala svoji životní roli Afrodity, bohyně lásky v seriálech Herkules a Xena. "Můj manažer tehdy nechtěl, abych na Herkulovi dělala. Natočila jsem film The Sunchaser, o kterém si všichni mysleli, že to bude hit – ale nebyl. Každopádně jsem se díky němu ucházela o role ve velkých filmech. Můj manažer i můj agent se snažili ochraňovat moji kariéru, protože chtěli, abych se ve filmu uchytila. Ale když jsem se doslechla, že se Herkules natáčí na Novém Zélandu, nic jiného mě nezajímalo!"

"Původně jsem si Afroditu představovala jako romantickou osobu. Podle scénáře je to ale naprostá mrcha. Zábavná, hloupoučká a leckdy i pomstychtivá. Takhle jsem si Afroditu vůbec nepředstavovala. Když jsem si ale začala pročítat mýty, ve kterých se objevovala, změnila jsem názor." Alexandra letěla poprvé na Nový Zéland v lednu 1996. Po třinácti hodinách v letadle z Los Angeles zamířila rovnou do kostymérny, kde vznikal Afroditin kostým. "Přiletěla jsem na Zéland v šest ráno, stačila si dát kávu a rovnou jsem běžela do kostymérny. Hned jsem si pomyslela – kde je zbytek mého kostýmu? Poněkud mě překvapilo to, že je kostým celý růžový, protože to zrovna není má oblíbená barva. A ta kudrnatá blond paruka byla taky pěkně ujetá. Tou dobou jsem měla krátké vlasy a napadlo mě, že bude super mít krátkovlasou bohyni lásky. Jak jsem se mýlila... Když jsem se oblékla do kostýmu, vypadala jsem úplně jinak, nikdo mě nepoznal. Po nasazení paruky Alexandra nadobro zmizela a zůstala jenom Afrodita. Řekla bych, že být na place jako Afrodita je něco jako být na pláži v plavkách s vaší rodinou – až na to, že všichni ostatní jsou oblečení!"

Jak sama tvrdí, natáčení Herkula a Xeny pro ni znamenalo jedny z nejšťastnějších let jejího života. Alex mezi své nejoblíbenější epizody řadí The Apple z 2. série Herkula (debut Afrodity) a Little Problems z 5. série Xeny. Jak sama uvedla, jejím oblíbeným kolegou byl Kevin Smith. O Kevinovi se po jeho smrti vyjádřila jako o člověku, který navždy zůstane bohem – o člověku, jež se neustále staral o ostatní, který byl vtipný, laskavý a přátelský. Na své výkony se prý nedívá, jen jedinkrát udělala výjimku a to bylo právě po smrti Kevina. Pustila si díl, ve kterém oba hráli – The Quill Is Mightier... ze 3. série Xeny.

Alex je ve znamení Střelce a má mnoho zálib i koníčků, mezi její oblíbené knihy patří Svět podle Garpa od Johna Irvinga nebo také kniha od českého autora Milana Kundery – Kniha smíchu a zapomnění. Nejraději sáhne po hudbě od skupiny Blondie či zpěvačky Elly Fitzgerald. Co se týče filmů, nepohrdne Star Wars ani Pomádou. Její oblíbená barva je červená a nelze nezmínit i dvě tetování, která si sama navrhla. Na lopatce má vytetovanou vílu a na paži keltský symbol, který musela mít v roli Afrodity zakrytý růžovou páskou jakožto doplněk ke kostýmu. Když se zmiňujeme o jejích zálibách, nutno dodat, že je Alexandra velmi tvůrčí člověk – není jí cizí zpěv, tanec ani kreslení. Ráda experimentuje se svými účesy a dokonce prý jeden čas nosila na střední škole fialové vlasy. Dále je také velikou milovnicí zvířat, po dlouhých 14 let byla zapřisáhlou vegetariánkou, nyní již tento způsob života opustila a je, jak sama říká, všežravec. Ráda s jídly experimentuje a obzvlášť si oblíbila sushi. Na jídlo však dává stále důraz a jí prakticky to, co si sama vypěstuje na zahradě a preferuje maso ze zvířat, která žila na biofarmách. Alexandra se také velice zajímá o politiku a její názory se kloní na stranu amerických demokratů – je to pacifistka s obdivem ke Gándhímu.

Během pobytu na Novém Zélandu se Alexandra zamilovala do jógy. Přestože se nepovažuje za velkou sportovkyni, začala se v této oblasti vypracovávat a nyní se může pyšnit několika certifikáty. V současné době vyučuje Rock-and-Roll jógu ve svém rodném Washingtonu a tímto zájmem žije naplno. Herectví víceméně opustila, hraje již pouze příležitostně a i nadále se chce věnovat především výuce jógy a své rodině.